Filmy surrealizm, muzyka, poszukiwanie kogoś bliskiego

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje surrealizm, muzyka, poszukiwanie kogoś bliskiego. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zwariowane lata 70, początek epoki rock and rolla i rewolucji seksualnej. Małe, katolickie miasteczko gdzieś na południu Irlandii. Tutaj zaczyna się historia młodego chłopaka z niebanalnym podejściem do świata i siebie samego. Urodzony w niewłaściwym miejscu i czasie, porzucony jako niemowlę na schodach kościoła, Patrick od najmłodszych lat wprawia w konsternację swoich bliskich i konserwatywne otoczenie – największą frajdę sprawia mu przymierzanie sukienek wychowującej go macochy. Kiedy w miasteczku zabraknie miejsca dla jego ekstrawagancji, Patrick wyruszy w zaskakującą i nieoczekiwaną podróż do serca Londynu, gdzie być może uda mu się znaleźć to, czego tak usilnie szuka...
Film opowiada niecodzienną sytuację z życia fotografa Mody. Thomas nie mając lepszych perspektyw na spędzenie wolnego czasu wyrusza w miasto z celem zrobienia zdjęć. Po wywołaniu okazuje się że przypadkiem uchwycił scenę morderstwa.
Poznaj historię baśniowej księżniczki, która przypadkiem trafia do realnego świata! Zainspirowana klasycznym dziedzictwem Disneya Zaczarowana, to niezwykle oryginalna i fascynująca opowieść, jakiej jeszcze nie było! Młodziutka Giselle wiedzie prawdziwie bajkowe życie, a gdy spotyka przystojnego księcia Edwarda i zakochuje się w nim z wzajemnością, staje się najszczęśliwszą dziewczyną w baśniowej Andalazji. Wszystko zmienia się jednak, gdy zła królowa Narissa postanawia rozdzielić kochanków i wygania Giselle z animowanej krainy! Księżniczka trafia do całkowicie realnego, niemagicznego współczesnego Nowego Jorku, gdzie z pomocą przychodzi jej cyniczny i rzeczowy adwokat, który szybko daje się oczarować wdziękowi dziewczyny. Zaczarowana to wspaniała muzyczna komedia, pełna ekscytujących przygód, humoru oraz cudownych utworów skomponowanych przez słynnego Alana Menkena, która zauroczy ciebie i całą twoją rodzinę!


Mike Waters (River Phoenix) cierpi na narkolepsję, co utrudnia mu życie. Nie ma pieniędzy, domu, ani środków do życia, dlatego też aby przetrwać trudni się prostytucją. W wieku dziecięcym był wychowywany przez matkę, która pewnego dnia po prostu zniknęła. Od tamtego momentu pragnie ją odnaleźć. Wraz ze swoim przyjacielem Scottem Favorem (Keanu Reeves) wyruszają w podróż, która kończy się we Włoszech. Tam Scott zakochuje się w ubogiej, pięknej dziewczynie.
Zia po udanej próbie samobójstwa, przenosi się do pośmiertnego świata, który przypomina ten sprzed śmierci z jedną różnicą - jest tu o wiele gorzej. Zia nie może zapomnieć o swojej wielkiej miłości, przez którą się zabił. Próbuje odnaleźć się w tym odmiennym świecie, poznaje rosyjskiego muzyka Eugene'a, z którym spędza bardzo dużo czasu, aż do momentu, gdy dowiaduje się iż jego miłość również znalazła się w tym świecie. Wtedy obaj wyruszają w podróż by odnaleźć dziewczynę. Na swej drodze spotykają wiele ciekawych osób, między innymi autostopowiczkę Mikal oraz anioła o imieniu Kneller, który prowadzi ich przez tą dziwną krainę. Przepełniony niespodziankami, komicznymi zawirowaniami akcji oraz absurdalnym humorem TAMTEN ŚWIAT SAMOBÓJCÓW ukazuje jak cenne i zaskakujące potrafi być życie i miłość.
Nastoletni Mowgli (Sabu), który został wychowany przez wilki, pojawia się w indyjskiej wsi i zostaje zaadoptowany przez Messua (Rosemary DeCamp). Chłopak uczy się szybko języka i ludzkich zwyczajów, chociaż pamięta o dżungli. Wpływowy handlowiec Buldeo (Joseph Calleia) jest fanatycznym przeciwnikiem zwierząt, w tym Mowgli, w przeciwieństwie do swojej pięknej córki, z którą Mowgli podejmuje się zwiedzić dżunglę...
Radio On to postpunkowa podróż przez Wielką Brytanię końca lat siedemdziesiątych. Główny bohater, Robert, rusza na północ, by poznać szczegóły śmierci brata. Ważniejsza od celu jest jednak sama droga – widziany zza szyb samochodu zimowy kraj pełen industrialnych pejzaży i hipnotyzujących, odhumanizowanych przestrzeni. Równie istotna jak obraz jest muzyka towarzysząca podróży – ścieżka dźwiękowa, na którą składają się elektroniczne utwory Kraftwerku, chłodne kompozycje Davida Bowiego z berlińskiego okresu jego twórczości oraz piosenki takich twórców jak Robert Fripp, Ian Dury czy Wreckless Eric.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…